Сторінка книголюба

Пам'ятки

Вчись, як книгу берегти!

Люба дитино! До тебе це слово! Перед тобою –скарбницячудова, мудрихпорадневичерпнеджерельце, книгу люби і душею і серцем!
Книжка – всюди,поручіз нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте її, друзі, любіть і бережіть, у неївкладеновеликупрацюбагатьох людей. Пропонуювам скористатисярецептами лікування книг.

Щоробити, коли книжка потрапилау воду?

Швидшепоставтемокру книжку (розкрившивіялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Склеєніаркуші, перш ніжрозгорнути, обережноперегинайте то в один, то вдругийбік. Якщовони не розклеюються, потримайте над парою. Вологіаркушіперекладітьфільтрувальнимпапером і наступного дня праскоюдоведітьїх до висихання.

Щоробити, коли забруднилась обкладинка?

Ледеринову обкладинку книжки можнапротертивологим тампоном, змоченим у розчиніпрального порошку. Коленкоровуобкладинкупротираютьчорнильноюгумкою (ластиком). Паперовуобкладинку не слідчіпати. Вона боїтьсячищення. Кращеіїобклеїти новою гарною обгорткою.

Щоробити, якщо листки книги зім'ялася?

Під листки і зверху на них кладуть по одному чистому, не дужещільномуаркушубілогопаперу і теплою (не гарячою!) праскоюпрогладжуютькожен листок.

Щоробити, якщосторінки книги розірвалися?

Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

За порадами, будь ласка, звертайтесядобібліотекаря!

Як вести щоденник читання?

Як вивчити вірш на пам'ять?

Як готувати доповідь?

Як готуватися до іспитів?

Як готуватися до публічного виступу?

Як користуватися довідковою літературою?

Як написати відгук про книгу?

Як оформити список літератури?

Як писати реферат?

Як писати твір?

Як працювати з книгою?

Як працювати над виписками?

Як самостійно працювати з підручником?

Як складати план, тези і конспекти?

Як читати газету?

Кiлькiсть переглядiв: 73