1 квітня - Міжнародний день птахів

Першого квітня в закладі відбулись відкриті уроки та позакласні заходи, щодо відзначення міжнародного дня птахів

Історія свята

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906року підписанаМіжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів— це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуютьсяшпаківні,дуплянкита інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято.

19 березня 1902року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905-го. 18 жовтня 1950-го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. У ній окрім «корисних» птахів називалися і птахи «шкідливі», до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині.

З цього часу список пернатих, що зникають, поповнюється з сумним постійністю,— на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни— близько 456 видів. До Червоної Книги України занесені __ видів пернатих.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПТАХІВ

Людям на даний момент відомі 9800 видів пернатих, які живуть на Землі.

Найбільша кількість жовтків, коли-небудь знайдених в одному яйці, — дев’ять.

Щоб зварити яйце страуса круто його потрібно кип’ятити 2 години!

Єдиний в світі птах, у якого взагалі немає крил, це Ківі, який живе в Новій Зеландії.

Температура тіла птахів на 7-8 градусів вище ніж у людини. Так як птахи не можуть потіти, три чверті вдихуваного повітря птах використовує для охолодження.

Яйце колібрі найменше в світі. Цей птах також є найменшим птахом на всій планеті. Він більше схож на стрекозу, ніж на представника пернатих. Колібрі харчується тільки пилком квітів.

Найбільші яйця в світі несли недавно винищені мадагаскарські птиці — епіорніси. Вага одного яйця становила 7,5-8 кг проти страусиного яйця вагою 1,65 кг. Зростання найбільшого виду епіорніси дорівнювало росту дорослого слона.

Серце птиці б’ється 400 разів на хвилину під час відпочинку і 1000 разів під час польоту

Найбільший за розмірами птах у світі — страус, який має зріст від 2 м. Вони дуже швидко бігають і розвивають швидкість до 60 км / год. Вага цієї птиці складає більше 130 кг. Страуси розповсюджені в Австралії, Африці та Азії. Вони можуть навіть напасти на людину, якщо відчують загрозу для своїх пташенят.

Пінгвіни, страуси, казуари, ківі і додо не можуть літати.

Чому птахи літають у V-подібному ключі? Все це для економії енергії. Першою, як правило, летить найдосвідченіший і старший птах, який приймає все навантаження на себе. Позаду першої птиці з боків створюються два повітряні потоки в яких летять наступні члени зграї з меншими енерговитратами.

Всього в усьому світі існує 6 видів отруйних птахів. Більшість з них — п’ять видів — відносяться до дроздових мухоловок. Ще їх називають Пітах. Живуть ці істоти в Новій Гвінеї. Отруйні вони тим, що на тілі містять сильну отруту в світі під назвою батрахотоксин. Однак кількість, яка міститься на птаху, не здатна вбити людину і, при попаданні в дихальні шляхи, може визавть лише гострий напад кашлю.

Імператорський пінгвін зрідка може голодувати навіть 9 тижнів, поки висиджує майбутнє потомство. Для нього зовсім не страшний холод до 50-60 градусів.

Самим «розумним» птахом можна назвати горобця, тому як у нього на 100 грам маси тіла припадає 4,37 грамів мозку, в той час, коли у коня — 0,1 г / кг, а у крокодила — не більше 0,007 г / кг.

Виявляється, що рожеві фламінго за своїм окрасом далеко не рожевого кольору. Цей незвичайний відтінок пера надають їм зелені водорості, які стають рожевого кольору під час перетравлювання.

Кури сідають на сідала як тільки починає темніти бо в темряві вони погано бачать.

В середньому курка відкладає 250 яєць в рік.

Птахи переважно не співають знаходячись на землі.

Тільки птахи мають пір'я. Якщо якась тварина має пір'я- то це птах.

Найкрупніший зі всіх птахів — страус, найменша пташка — колібрі (довжина 5.5 сантиметра, вага 1.5 грам).

Колібрі може літати задом наперед і в сторону при цьому робить до 80 змахів крилами за секунду.

У сови пір'я адаптоване для безшумного польоту.


Через швидкий обмін речовин птах їсть більше їжі порівняно з своєю вагою ніж, наприклад, людина чи кішка.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 65