19 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

19 травня - День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

Учнівський та педагогічний колектив Ветеринарного НВК долучилися до проведення акції «День вишиванки». 19 травня дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь 45 учнів, 18 вчителів, 20 вихованців дошкільного закладу. Протягом дня було проведено виховний захід «Рушники моєї мами», на якому ознайомились із історією вишивки. Метою проведення цього заходу стало ознайомлення з видами композицій вишивання виробів, їхніми призначеннями; систематизувати знання про красу, духовну міць народу України; сприяти формуванню духовної особистості, охайності під час виконання вишивальних робіт; уважне ставлення до національних традицій української народної вишивки; зміцнювати почуття національного патріотизму, поваги до традицій рідного народу.
У коридорах школи учнями та їх класними керівниками була створена виставка української народної вишивки.
Всі учасники отримали багато позитиву, а в очах у кожного було видно гордість за наш національний символ.
Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

Одягнімо вишиванки, друже,
Як одвічний предків талісман.
Хай не буде серед нас байдужих
І один в нас буде отаман.

Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби, одягнім
І відчуєм — вороги безсилі
Зруйнувати український дім.

Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.

Висить рушник у хаті на кілочку,
Калина червоніє на столі,
А біля неї – жовті колосочки,
Мов пустотливі братики малі,
Це все – моя земля, моя Вкраїна,
Це рук моєї матері тепло,
І цей рушник, яким і дочку й сина
Благословляє мати на добро.

Кiлькiсть переглядiв: 34